Żywienie

Przedszkole nasze oferuje swoim wychowankom trzy posiłki dziennie, które są uwarunkowane czasem pobytu dziecka w przedszkolu.

Racje pokarmowe realizowane są w  ok. 70% całodziennej racji pokarmowej rozłożonej na trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek.

Jadłospisy przedszkola układane są zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia dzieci na podstawie wytycznych IŻiŻ oraz Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Jadłospis na cały tydzień przekazywany jest rodzicom w formie wiadomości email w każdy poniedziałek lub pierwszy dzień tygodnia. Udostępniony jest również przez cały tydzień na tablicy ogłoszeń znajdującej się w placówce.

W naszej kuchni nie korzystamy z gotowych produktów typu: sałatki ze słoików, mięso konserwowane. Podajemy dzieciom produkty najwyższej jakości.
Sami robimy gołąbki, naleśniki, kluski leniwe, 
racuchy drożdżowe z owocami, wykonujemy świeże surówki z warzyw tuż przed podaniem, podajemy prawdziwe masło, jogurty i soki. Zwracamy uwagę, aby produkty nie były chemicznie konserwowane. Staramy się podawać dzieciom takie posiłki, które najbardziej lubią, muszą jednak być urozmaicone i wartościowe, wykonane smacznie jak w domu. W ciągu dnia dzieci mają nieograniczony dostęp do źródlanej wody niegazowanej, otrzymują także herbatkę owocową, rumiankową, miętową lub sok wyciskany.

Zawsze jesteśmy przygotowani na dokładki.

Kuchnia jest nadzorowana przez SANEPID.